BAI JIANG CAO

Nazwa chińska (pin yin):
Bai Jiang Cao

Nazwa łacińska:
Patriniae, Herba

Nazwa polska:
~

Cena:0,184zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco, redukuje toksyczność i usuwa ropę: przy obecności wewnętrznej, ognistej toksyczności powodującej np. ropień jelitowy; przy ognistej toksyczności na Powierzchni powodującej np. owrzodzenia z obrzmieniem. Rozprasza zastój krwi i łagodzi ból: przy zastoju krwi z powodu gorąca powodującego ból, szczególnie w okolicy brzucha i klatki piersiowej; przy bólach poporodowych i pooperacyjnych.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru w śledzionie i żołądku. Przedawkowanie może spowodować nudności i zawroty głowy.

Smak
Ostry, gorzki

Dawkowanie
9 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×