Bai Zhi - Angelicae dahuricae, Radix - Arcydzięgiel chiński, Korzeń

BAI ZHI

Nazwa chińska (pin yin):
Bai Zhi

Nazwa łacińska:
Angelicae dahuricae, Radix

Nazwa polska:
Dzięgiel dahuryjski, Korzeń

Cena:0,164zł/g

Działanie i wskazania
Rozprasza wiatr i łagodzi ból: przy zablokowaniu Powierzchni przez wiatr i zimno, szczególnie, gdy równocześnie występuje ból głowy; przy nadoczodołowym bólu głowy, przekrwieniu śluzówki nosa i bólu zębów; wszelkiego rodzaju chorobach wynikających z ataku wiatru na kanały warstwy Yang Ming w rejonie głowy. Zmniejsza obrzęki i rozprasza nagromadzenia ropy: w początkowych stadiach powierzchownych ran i czyraków. Jeżeli rany, wrzody i czyraki nie ropieją, wówczas zioło pomaga zmniejszyć obrzęk; jeśli ropa już się wytworzyła lub rany wchodzą w stadium wrzodziejące, zioło pomaga rozproszyć nagromadzenie ropy. Rozprasza wilgoć i zmniejsza upławy: przy upławach wynikających z obecności zimna i wiatru w dolnym ogrzewaczu. Otwiera kanały nosowe: przy przekrwieniu zatok z zastojem wilgoci w zatokach.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadku niedoboru krwi i Yin, ponieważ zioło to jest bardzo osuszające. Ostrożnie używać, gdy z rany wypływa ropa.

Smak
Ostry

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×