Di Gu Pi - Lycii, Cortex radicis - Kolcowój, Kora korzenia

DI GU PI

Nazwa chińska (pin yin):
Di Gu Pi

Nazwa łacińska:
Lycii, Cortex radicis

Nazwa polska:
Kolcowój, Kora korzenia

Cena:0,549zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza ogień wynikający z niedoboru Yin: przy takich objawach jak nocne poty, "parowanie" kości z potami, utrzymujący się stan podgorączkowy, rozdrażnienie i pragnienie. Oczyszcza gorąco i powstrzymuje kaszel: przy kaszlu z powodu gorąca w płucach i trudnościach z oddychaniem. Oczyszcza gorąco i ochładza krew: przy krwotokach z nosa, wymiotach krwawych oraz krwiomoczu z powodu zbyt gwałtownego krążenia gorącej krwi. Oczyszcza ogień z kanałów nerek: przy bólu zębów z powodu niedoborowego ognia.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadku zimna żołądka i śledziony z powodu niedoboru, z luźnymi stolcami i zablokowaniem Powierzchni.

Smak
Słodki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×