Di Huang / Sheng Di Huang / Sheng Di / Gan Di Huang - Rehmanniae, Radix

DI HUANG (SHENG)

Nazwa chińska (pin yin):
Di Huang / Sheng Di Huang / Sheng Di / Gan Di Huang

Nazwa łacińska:
Rehmanniae, Radix

Nazwa polska:
~

Cena:0,228zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco i ochładza krew: przy chorobach z gorąca przebiegających z gorączką, gdzie gorąco przeniknęło na poziom Ying Fen, powodując bardzo wysoką gorączkę, pragnienie i purpurowe zabarwienie języka; przy krwotokach z powodu gorąca, które przenika na poziom krwi - Xue Fen. Odżywia Yin i pobudza wytwarzanie płynów: przy niedoborze Yin z oznakami gorąca oraz przy uszkodzeniu płynów ciała z takimi objawami jak suche usta, utrzymująca się niewysoka gorączka i zaparcie; przy bólu gardła, który nie wynika z ataku gorącego wiatru, lecz z niedoboru Yin. Ochładza wznoszący się gwałtownie ogień serca: przy owrzodzeniu jamy ustnej i języka, rozdrażnieniu, bezsenności, niewysokiej gorączce w godzinach popołudniowych oraz malarycznym zaczerwienieniu twarzy; przy chorobach powodujących znaczny ubytek Yin i głębokie wyczerpanie płynów.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru w śledzionie z wilgocią, niedoboru Yang, u kobiet w ciąży z niedoborem krwi lub przy niedoborze w żołądku i śledzionie.

Smak
Słodki, gorzki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×