Shu Di Huang / Shu Di - Rehmanniae, Radix, Preparata

DI HUANG (SHU)

Nazwa chińska (pin yin):
Shu Di Huang / Shu Di

Nazwa łacińska:
Rehmanniae, Radix, Preparata

Nazwa polska:
~

Cena:0,228zł/g

Działanie i wskazania
Odżywia krew: przy niedoborze krwi z takimi objawami jak zawroty głowy, palpitacje, bezsenność i blada cera; w przypadkach, gdy niedobór krwi powoduje nieregularne miesiączkowanie, krwawienie maciczne lub krwawienie poporodowe. Wzbogaca Yin: przy niedoborze Yin nerek z nocnymi potami, zmazami nocnymi, "parowaniem" kości oraz w przypadkach wyniszczających chorób. Odżywia krew i tonifikuje Esencję: przy bólu w dolnej części pleców, słabości kończyn dolnych, zawrotach głowy z odczuciem pustki w głowie, szumie w uszach, niewyraźnym widzeniu oraz przedwczesnym siwieniu włosów z powodu wyczerpania krwi i Esencji.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Ostrożnie stosować w przypadkach niedoboru w śledzionie i/lub żołądku, zastoju Qi lub obecności śluzu. Nadużycie może spowodować rozpieranie w brzuchu i luźne stolce. Skutki uboczne przyjmowania, które zwykle zanikają przy dłuższym używaniu to biegunka, ból brzucha, zawroty głowy, brak energii i palpitacje.

Smak
Słodki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×