Gou Qi Zi - Lycii, Fructus - Kolcowój, Owoc (Jagody Goji)

GOU QI ZI

Nazwa chińska (pin yin):
Gou Qi Zi

Nazwa łacińska:
Lycii, Fructus

Nazwa polska:
Kolcowój, Owoc (Jagody Goji)

Cena:0,119zł/g

Działanie i wskazania
Odżywia wątrobę i tonifikuje nerki: przy niedoborze Yin i krwi, z takimi objawami jak ból grzbietu i kolan, lekki ból brzucha, impotencja, zmazy nocne, wyniszczające choroby z pragnieniem oraz suchoty; używane do leczenia stanów niedoboru w wątrobie i nerkach. Wspiera Esencję i rozjaśnia oczy: przy niedoborze w wątrobie i nerkach, gdy Esencja i krew nie są w stanie odżywiać oczu, z takimi objawami jak zawroty głowy, niewyraźne widzenie oraz zmniejszenie ostrości wzroku. Wzbogaca Yin i nawilża płuca: w przypadkach wyniszczającego kaszlu.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy nadmiarowym zewnętrznym gorącu, które blokuje Powierzchnię oraz w przypadkach niedoboru w śledzionie z obecnością wilgoci i luźnych stolców.

Smak
Słodki

Dawkowanie
6 - 18 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×