HUA SHI

Nazwa chińska (pin yin):
Hua Shi

Nazwa łacińska:
Talcum

Nazwa polska:
Talk

Cena:0,125zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza diurezę i oczyszcza gorąco z pęcherza moczowego: przy bolesnych dysfunkcjach oddawania moczu z powodu gorąca lub innych zaburzeniach z bolesną diurezą, oddawaniu małej ilości ciemno zabarwionego moczu z odczuciem palenia; przy biegunce z powodu wilgotnego gorąca. Oczyszcza gorąco oraz łagodzi objawy wpływu letniego gorąca; przy ataku letniego gorąca, z gorączką, utrudnionym oddawaniem moczu, rozdrażnieniem i pragnieniem. Pochłania wilgoć: miejscowo przy wilgotnych zmianach skórnych. Wyprowadza wilgotne gorąco przez pobudzenie oddawania moczu: pomocniczo przy gorącu na poziomie Qi Fen, z wilgocią powodującą odczucie ciężkości ciała, uporczywą gorączką, pragnieniem i żółtym nalotem na języku.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy niedoborze Qi śledziony lub nasieniotoku, przy wyczerpaniu płynów z powodu choroby gorączkowej z gorąca oraz przy nadmiernej diurezie. Ostrożnie stosować w czasie ciąży. Może pobudzać rozwój ziarniaków w jelitach i pochwie.

Smak
Słodki, łagodny

Dawkowanie
9 - 18 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×