Huang Qin - Scutellariae, Radix - Tarczyca bajkalska, Korzeń

HUANG QIN

Nazwa chińska (pin yin):
Huang Qin

Nazwa łacińska:
Scutellariae, Radix

Nazwa polska:
Tarczyca bajkalska, Korzeń

Cena:0,253zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco i wyprowadza ogień, z górnego ogrzewacza: przy gorącu z rozdrażnieniem, wysoką gorączką, pragnieniem, kaszlem, odkrztuszaniem gęstej żółtej plwociny; przy obrzmieniach i owrzodzeniach. Oczyszcza gorąco i osusza wilgoć: w leczeniu wilgotnego gorąca w żołądku i jelitach, które objawia się jako infekcyjne lub nieinfekcyjne biegunki, chorób gorączkowych z wilgotnego gorąca z objawami gorączki, duszności i pragnienia bez chęci do picia, a także obecności wilgotnego gorąca w dolnym ogrzewaczu, z bolesnymi dysfunkcjami oddawania moczu. Oczyszcza gorąco i powstrzymuje krwawienia: przy intensywnym wewnętrznym gorącu, które powoduje gwałtowne krążenie gorącej krwi, co objawia się jako wymioty i odkrztuszanie krwi, krwawienie z nosa lub obecność krwi w stolcu. Oczyszcza gorąco i uspokaja płód: uspokaja płód, który z powodu gorąca jest niespokojny i bardzo kopie. Uspokaja wznoszące się Yang wątroby: przy bólach głowy, rozdrażnieniu, zaczerwienieniu oczu, rumieńcach na twarzy oraz gorzkim smaku w ustach, które wynikają ze wynoszącego się Yang wątroby.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy gorącu wynikającym z niedoboru w płucach, przy zimnych biegunkach lub jakichkolwiek innych chorobach z zimnem w środkowym ogrzewaczu, a także kiedy płód jest niespokojny z powodu zimna we krwi.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×