JIN YIN HUA

Nazwa chińska (pin yin):
Jin Yin Hua / Yin Hua

Nazwa łacińska:
Lonicerae, Flos

Nazwa polska:
Wiciokrzew, Kwiat

Cena:0,970zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco i redukuje ognistą toksyczność: przy gorących, bolesnych i obrzmiałych owrzodzeniach w różnych stadiach rozwoju, szczególnie piersi, gardła i oczu; przy ropniach jelitowych. Rozprasza gorący wiatr blokujący Powierzchnię: we wczesnych stadiach chorób gorączkowych z gorąca, z takimi objawami jak gorączka, niechęć do wiatru, ból gardła i głowy; letnim gorącu blokującym Powierzchnię. Oczyszcza wilgotne gorąco z dolnego ogrzewacza: przy biegunkach bakteryjnych z powodu wilgotnego gorąca; przy bolesnych dysfunkcjach oddawania moczu.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach biegunki z powodu zimna, która wynika z niedoboru w śledzionie i żołądku. Nie powinno się stosować przy wrzodach wynikających z niedoboru Qi oraz przy owrzodzeniach typu yin.

Smak
Słodki

Dawkowanie
9 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×