Lian Qiao - Forsythiae, Fructus - Forsycja zwisła, Owoc

LIAN QIAO

Nazwa chińska (pin yin):
Lian Qiao

Nazwa łacińska:
Forsythiae, Fructus

Nazwa polska:
Forsycja zwisła, Owoc

Cena:0,355zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco, redukuje toksyczność i rozprasza guzki: przy wszystkich rodzajach owrzodzeń, czyrakach i guzkach na karku typu gorącego. Rozprasza gorący wiatr i odblokowuje Powierzchnię: przy wysokiej gorączce i lekkich dreszczach, bólu gardła oraz głowy.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru w śledzionie i żołądku z biegunką, przy czyrakach, które już pękły lub owrzodzeniach typu yin (zimnych).

Smak
Gorzki, lekko ostry

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×