Man Jing Zi - Viticis, Fructus - Niepokalanek, Owoc

MAN JING ZI

Nazwa chińska (pin yin):
Man Jing Zi

Nazwa łacińska:
Viticis, Fructus

Nazwa polska:
Niepokalanek, Owoc

Cena:0,568zł/g

Działanie i wskazania
Rozprasza wiatr i oczyszcza gorąco: przy zablokowaniu Powierzchni przez wiatr i gorąco, zwłaszcza gdy głównym objawem jest ból głowy lub ból oczu. Oczyszcza i wspiera głowę oraz oczy: gdy gorący wiatr przenika do kanałów wątroby, powodując takie objawy jak łzawienie, zaczerwienienie, bolesność i obrzęk oczu oraz błyskające punkciki w polu widzenia. Usuwa wilgoć i rozprasza wiatr: pomocniczo przy wtargnięciu wiatru i wilgoci do kanałów w kończynach, które powodują sztywność, skurcze, drętwienie i odczucie ciężkości.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Ostrożnie stosować przy bólach głowy i problemach z oczami z powodu niedoboru Yin lub krwi oraz przy niedoborze Qi żołądka.

Smak
Gorzki, ostry

Dawkowanie
6 - 12 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×