Wyszukiwarka

Zioła chińskie

ROU CONG RONG

Nazwa chińska: Rou Cong Rong / Cong Rong
Nazwa łacińska: Cistanches, Herba
Nazwa polska: -

ROU CONG RONG - Cistanches, Herba

Działanie i wskazania
Tonifikuje nerki i wzmacnia Yang: przy niedoborze Yang nerek, z takimi objawami jak impotencja, nasieniotok, nietrzymanie moczu, oddawanie moczu kroplami po zakończeniu mikcji oraz ból w dolnej części pleców i kolanach z powodu niedoborowego zimna. Ogrzewa macicę: przy niepłodności, silnych krwawieniach macicznych i upławach z powodu niedoborowego zimna macicy. Nawilża jelita i ułatwia pasaż stolca: przy zaparciach z powodu suchości jelit wynikających z niedostatecznego nawilżenia.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadku biegunki wynikającej z osłabienia żołądka lub śledziony oraz przy niedoborze Yin z oznakami gorąca.

Smak
Słodki, słony

Dawkowanie
9 - 21 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.