REN DONG TENG

Nazwa chińska (pin yin):
Ren Dong Teng

Nazwa łacińska:
Lonicerae, Caulis

Nazwa polska:
Wiciokrzew, Łodyga

Cena:0,129zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco i redukuje ognistą toksyczność: przy ropniach i wrzodach. Oczyszcza wiatr, wilgoć i gorąco: przy bólu, który wynika z ataku wiatru, wilgoci i gorąca; przy bólu, obrzmieniach i stanach zapalnych stawów.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach biegunki z powodu zimna, która wynika z niedoboru w śledzionie i żołądku. Nie powinno się stosować przy wrzodach wynikających z niedoboru Qi oraz przy owrzodzeniach typu yin.

Smak
Brak danych

Dawkowanie
15 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×