Sheng Ma - Cimicifugae, Rhizoma - Pluskwica, Kłącze

SHENG MA

Nazwa chińska (pin yin):
Sheng Ma

Nazwa łacińska:
Cimicifugae, Rhizoma

Nazwa polska:
Pluskwica, Kłącze

Cena:0,396zł/g

Działanie i wskazania
Uwalnia Powierzchnię i umożliwia wysyp odry: przy bólach głowy z powodu ataku gorącego wiatru oraz we wczesnych stadiach odry. Oczyszcza gorąco i redukuje toksyczność: przy objawach toksycznego gorąca w górnych częściach ciała i na skórze; przy bólu zębów, obrzmieniu i bólu dziąseł, przy owrzodzeniu warg i dziąseł, bólu i obrzęku gardła, wrzodach lub krostach na skórze z powodu gorąca lub chorób przebiegających z gorączką. Unosi Yang oraz narządy, które opadły: przy niedoborze Qi środka, który powoduje krótki oddech, zmęczenie oraz wypadanie lub opadanie narządów.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy gorącu wynikającym z niedoboru Yin oraz w stanach nadmiaru w górnym ogrzewaczu z niedoborem w dolnym. Przeciwwskazane po całkowitym wysypaniu się wykwitów przy odrze oraz u pacjentów z trudnościami oddechowymi. Przedawkowanie może powodować bóle i zawroty głowy, wymioty, drżenie, zapalenie żołądka i jelit oraz chorobliwą erekcję.

Smak
Słodki, ostry

Dawkowanie
1,5 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×