Wyszukiwarka

Zioła chińskie

ZI CAO

Nazwa chińska: Zi Cao
Nazwa łacińska: Arnebiae / Lithospermi, Radix
Nazwa polska: -

ZI CAO - Arnebiae / Lithospermi, Radix

Działanie i wskazania
Oczyszcza gorąco i ochładza krew, redukuje toksyczne gorąco przy chorobach skórnych: dla przyspieszenia wysypu na skórze ospy wietrznej; przy toksycznym gorącu z wysypką koloru ciemnopurpurowego. Nawilża i odblokowuje jelita: przy gorącu krwi, któremu towarzyszy zaparcie.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach odry. Ostrożnie stosować przy niedoborze w śledzionie i żołądku, ponieważ zioło to działa łagodnie przeczyszczająco.

Smak
Słodki

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.