Xing Ren / Ku Xing Ren - Armeniacae, Semen - Morela, Nasiono

XING REN

Nazwa chińska (pin yin):
Xing Ren / Ku Xing Ren

Nazwa łacińska:
Armeniacae, Semen

Nazwa polska:
Morela, Nasiono

Cena:0,235zł/g

Działanie i wskazania
Powstrzymuje kaszel i łagodzi duszność: przy wielu rodzajach chorób z kaszlem, który wynika z gorąca lub zimna, w zależności z jakimi ziołami zostanie połączone. Działa nawilżająco: przy kaszlu suchym, wynikającym z zablokowania Powierzchni. Nawilża i odblokowuje jelita.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Ostrożnie stosować w przypadkach biegunki. Przedawkowanie może powodować zawroty głowy, nudności, wymioty i ból głowy oraz duszność, skurcze, rozszerzenie źrenic, arytmię i śpiączkę.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×