YIN CHEN

Nazwa chińska (pin yin):
Yin Chen / Yin Chen Hao

Nazwa łacińska:
Artemisiae scopariae, Herba

Nazwa polska:
Bylica miotłowa, Ziele

Cena:0,165zł/g

Działanie i wskazania
Oczyszcza wilgotne gorąco z wątroby i pęcherzyka żółciowego oraz łagodzi żółtaczkę: przy żółtaczce z powodu obecności wilgotnego gorąca lub wilgotnego zimna. Oczyszcza gorąco i uwalnia Powierzchnię: w przypadkach gorąca z objawami naprzemiennej gorączki i dreszczy, gorzkiego smaku w ustach, odczuciu zaciśnięcia klatki piersiowej, bólu w bokach, zawrotach głowy, nudności i braku apetytu.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoborowej żółtaczki z bladożółtym odcieniem skóry, brakiem problemów z oddawaniem moczu i tętnem wskazującym na obecność wilgoci.

Smak
Gorzki, ostry

Dawkowanie
9 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×