Ze Xie - Alismatis orientalitis, Rhizoma - Żabieniec babka wodna, Kłącze

ZE XIE

Nazwa chińska (pin yin):
Ze Xie

Nazwa łacińska:
Alismatis orientalitis, Rhizoma

Nazwa polska:
Żabieniec babka wodna, Kłącze

Cena:0,298zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza diurezę i osusza wilgoć: przy zastoju wynikającym z obecności wilgoci, z utrudnionym oddawaniem moczu, obrzękiem i biegunką. Oczyszcza ogień nerek: przy niedoborze Yin nerek z objawami gorąca, taki mi jak zawroty głowy i szum w uszach.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach nasieniotoku lub upławów z powodu niedoboru Yang nerek lub przy obecności zimnej wilgoci. Może powodować podrażnienia w przewodzie pokarmowym, a długotrwałe stosowanie zapalenie żołądka i jelit.

Smak
Słodki, łagodny

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×