Chuan Lian Zi - Toosendan (Melia), Fructus - koncentrat
  • Chuan Lian Zi - Toosendan (Melia), Fructus - koncentrat
  • Chuan Lian Zi - Toosendan (Melia), Fructus - koncentrat
  • Chuan Lian Zi - Toosendan (Melia), Fructus - koncentrat

 CHUAN LIAN ZI - koncentrat (opak. 100 g)

Nazwa chińska (pin yin):
Chuan Lian Zi

Nazwa łacińska:
Toosendan (Melia), Fructus

Nazwa polska:
~

Cena:100,00zł/szt

Opis
Koncentrat ziołowy w postaci proszku rozpuszczalnego w wodzie. Proszek po rozpuszczeniu w wodzie jest gotowy do spożycia. Opakowanie zawiera 100 g koncentratu. Opakowanie nie zawiera miarki (łyżeczki do odmierzania).

Skład
Chuan Lian Zi (Melia, Fructus) 86%

Działanie i wskazania
Pobudza krążenie Qi i łagodzi ból: przy bólu w bokach ciała i okolicy żeber oraz bólu brzucha i powodu zastoju Qi wątroby lub dysharmonii pomiędzy wątroby a żołądkiem; przy przepuklinie; przy oznakach gorąca. Oczyszcza gorąco, osusza wilgoć, reguluje Qi i łagodzi ból: przy bólu w rejonie nadbrzusza, brzucha, bokach ciała; przy bólu związanym z przepukliną z powodu zastoju Qi wywołanego przez obecność wilgotnego gorąca. Niszczy pasożyty oraz łagodzi ból: przy zakażeniu obleńcem, tasiemcem i innymi pasożytami.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Przeciwwskazane w przypadkach zimna wynikającego z niedoboru w śledzionie i żołądku. Przedawkowanie wywołuje nudności, wymioty, biegunkę oraz duszności i arytmię.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
zgodnie z zaleceniami terapeuty / zielarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, lekarza lub farmaceuty

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia oraz smak na podstawie: Materia Medica TCM.

×