Ba Ji Tian - Morindae officinalis, Radix - Morinda lekarska, Korzeń

BA JI TIAN

Nazwa chińska (pin yin):
Ba Ji Tian

Nazwa łacińska:
Morindae officinalis, Radix

Nazwa polska:
Morinda lekarska, Korzeń

Cena:0,426zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje nerki i fortyfikuje Yang: przy niedoborze Yang nerek z takimi objawami jak impotencja, męska lub żeńska niepłodność, przedwczesny wytrysk nasienia, częstomocz, nietrzymanie moczu, nieregularne miesiączkowanie, odczucie zimna i bolesności dolnej części brzucha oraz słabość i ból grzbietu. Wzmacnia ścięgna i kości: przy niedoborze w nerkach z bólem pleców i zaniku mięśni. Rozprasza wiatr i wydala zimną wilgoć: przy bolesnym zablokowaniu przez zimno i wilgoć; przy bólu nóg i pleców związanym z syndromem "leg Qi".

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach wilgotnego gorąca lub gorąca wynikającego z niedoboru Yin oraz przy trudnościach z oddawaniem moczu.

Smak
Ostry, słodki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×