BAI HE

Nazwa chińska (pin yin):
Bai He

Nazwa łacińska:
Lilii, Bulbus

Nazwa polska:
Lilia, Bulwa

Cena:0,338zł/g

Działanie i wskazania
Nawilża płuca, oczyszcza gorąco i powstrzymuje kaszel: przy kaszlu i suchości płuc z powodu gorąca w płucach; przy bólu gardła. Oczyszcza serce i uspokaja Ducha (umysł): przy uporczywej, niewysokiej gorączce, która pojawia się w godzinach popołudniowych; przy bezsenności, niepokoju i rozdrażnieniu w następstwie chorób goryczkowych; przy palpitacjach wywołanych przez niedobór Qi i Yin.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach kaszlu wywołanego przez atak zimnego wiatru, przy obecności śluzu oraz biegunce wywołanej przez niedobór w śledzionie i żołądku.

Smak
Słodki, lekko gorzki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×