Bo He - Menthae, Herba - Mięta, Ziele

BO HE

Nazwa chińska (pin yin):
Bo He

Nazwa łacińska:
Menthae, Herba

Nazwa polska:
Mięta, Ziele

Cena:0,148zł/g

Działanie i wskazania
Rozprasza wiatr i oczyszcza gorąco: przy ataku wiatru i gorąca, z takimi objawami jak gorączka, ból głowy i kaszel. Oczyszcza głowę i oczy oraz wspiera gardło: przy ataku gorącego wiatru, z bólem gardła, zaczerwienieniem oczu i bólem głowy. Pomaga wysypkom wydostać się na Powierzchnię: stosowane we wczesnych stadiach chorób z wysypkami (np. przy odrze), aby przyspieszyć wysyp na skórze i ogólnie leczenie. Rozprowadza zastój Qi wątroby: przy zastoju Qi wątroby, z takimi objawami jak dyskomfort w bokach ciała, odczucie zaciśnięcia klatki piersiowej, emocjonalna niestabilność i problemy ginekologiczne.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru na Powierzchni lub przy niedoborze Yin z objawami gorąca. Nie zaleca się dla matek karmiących, gdyż może spowodować osłabienie laktacji.

Smak
Ostry, aromatyczny

Dawkowanie
1,5 - 6 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×