CHE QIAN ZI

Nazwa chińska (pin yin):
Che Qian Zi

Nazwa łacińska:
Plantaginis, Semen

Nazwa polska:
Babka, Nasiono

Cena:0,365zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza diurezę i oczyszcza gorąco: przy wszystkich typach obrzęków lub bolesnego oddawania moczu z powodu wilgotnego gorąca; przy wilgotnym gorącu gromadzącym się w dolnym ogrzewaczu. Pobudza diurezę, aby zagęścić stolec: przy biegunce związanej z obecnością wilgotnego gorąca lub wilgotnego letniego gorąca. Oczyszcza oczy: przy problemach z oczami wynikającymi z niedoboru w wątrobie i nerkach (np. suchość oczu lub katarakta) lub z gorąca w kanałach wątroby (np. zaczerwienione, bolesne i obrzęknięte oczy, z nadwrażliwością na światło), w zależności od tego, jakie inne zioła zostaną dołączone do kombinacji. Wydala śluz i powstrzymuje kaszel: przy gorącu płuc powodującym kaszel z obfitą plwociną. Bardziej skuteczne od CHE QIAN CAO w pobudzaniu diurezy. Mniej skuteczne od CHE QIAN CAO w oczyszczaniu gorąca i zmniejszaniu toksyczności.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w czasie ciąży. Ostrożnie stosować w przypadkach wyczerpania Yang Qi lub nasieniotoku z powodu niedoboru w nerkach oraz w przypadkach wyczerpania wynikającego z przepracowania.

Smak
Słodki

Dawkowanie
4,5 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×