Chuan Xiong - Ligustici wallichii (Chuanxiong), Rhizoma

CHUAN XIONG

Nazwa chińska (pin yin):
Chuan Xiong

Nazwa łacińska:
Ligustici wallichii (Chuanxiong), Rhizoma

Nazwa polska:
~

Cena:0,198zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza krążenie krwi i Qi: przy jakichkolwiek zastojach krwi; przy bolesnym miesiączkowaniu, braku miesiączki, trudnym porodzie lub zatrzymaniu odchodów połogowych; przy zastoju Qi i krwi, z bólem w klatce piersiowej, bokach ciała i okolicy podżebrowej. Wypędza wiatr i łagodzi ból: przy zaburzeniach połączonych z zablokowaniem Powierzchni przez wiatr, z bólem i zawrotami głowy lub bolesnym zablokowaniem; przy różnego rodzaju chorobach skóry wywołanych przez wiatr. Łagodzi bóle głowy: porusza Qi do góry oraz łagodzi ból. W zależności z jakimi ziołami zostanie połączone, może być użyte do leczenia bólu głowy z powodu ataku wiatru, gorąca, zimna lub niedoboru krwi.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru Yin z oznakami gorąca, bólu głowy z powodu wznoszącego się Yang wątroby, niedoboru Qi lub nadmiernego krwawienia miesiączkowego. Przedawkowanie może doprowadzić do wymiotów i zawrotów głowy.

Smak
Ostry

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×