Da Zao / Hong Zao - Jujubae, Fructus - Głożyna pospolita, Owoc

DA ZAO

Nazwa chińska (pin yin):
Da Zao / Hong Zao

Nazwa łacińska:
Jujubae, Fructus

Nazwa polska:
Głożyna pospolita, Owoc

Cena:0,169zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje śledzionę i pomnaża Qi: przy osłabieniu, krótkim oddechu, zmęczeniu, osłabieniu apetytu i luźnych stolcach wywołanych przez niedobór w śledzionie i żołądku. Odżywia krew i uspokaja Ducha: przy objawach wycieńczenia i bladości twarzy, rozdrażnieniu i silnych zaburzeniach emocjonalnych z powodu dysharmonii w narządach wewnętrznych. Łagodzi i harmonizuje zbył gwałtowne działanie innych ziół.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach nadmiaru wilgoci, zastoju pożywienia, pasożytów jelitowych lub chorób wynikających z wilgotnego śluzu, z rozpieraniem w nadbrzuszu i wzdęciami.

Smak
Słodki

Dawkowanie
10 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×