GAN JIANG

Nazwa chińska (pin yin):
Gan Jiang

Nazwa łacińska:
Zingiberis, Rhizoma

Nazwa polska:
Imbir lekarski, Kłącze

Cena:0,208zł/g

Działanie i wskazania
Ogrzewa środek i wydala zimno: ogrzewa śledzionę i żołądek, zarówno w przypadkach nadmiaru wywołanego przez zewnętrzne zimno blokujące Powierzchnię, jak i zimna wynikającego z niedoboru Yang. Odbudowuje zniszczone Yang i wydala wewnętrzne zimno: przy zniszczeniu Yang, z objawami bardzo słabego tętna i zimnych kończyn. Ogrzewa płuca i przekształca śluz: przy zimnie płuc z odkrztuszaniem rzadkiej, wodnistej i białej plwociny. Ogrzewa kanały i powstrzymuje krwawienia: przy niedoborowym zimnie z różnego rodzaju krwotokami, zwłaszcza krwawieniem macicznym; stosowane wyłącznie wtedy, gdy krwawienie jest przewlekłe, a krew jasna oraz towarzyszy temu objaw zimnych kończyn, bladoziemista cera oraz niedoborowe, cienkie tętno wskazujące na obecność wilgoci.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru Yin z oznakami gorąca lub przy zbyt gwałtownym krążeniu gorącej krwi. Ostrożnie stosować w czasie ciąży.

Smak
Ostry

Dawkowanie
3 - 12 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×