He Shou Wu (Zhi) - Polygoni multiflori, Radix, Praeparata - Rdest wielokwiatowy, Korzeń, Preparowany

HE SHOU WU (ZHI)

Nazwa chińska (pin yin):
He Shou Wu (Zhi)

Nazwa łacińska:
Polygoni multiflori, Radix, Praeparata

Nazwa polska:
Rdest wielokwiatowy, Korzeń, Preparowany

Cena:0,275zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje wątrobę i nerki, odżywia krew i pomnaża Esencję: przy niedoborze Yin lub krwi, z takimi objawami jak zawroty głowy, niewyraźne widzenie, przedwczesne siwienie włosów, słabość dolnej części pleców i kolan, bolesność kończyn i bezsenność. Zabezpiecza Esencję i powstrzymuje wypływ: przy zmazach nocnych, nasieniotoku i upławach. Nawilża i odblokowuje jelita: przy zaparciach, zwłaszcza wynikających z niedoboru krwi. Usuwa wiatr ze skóry przez odżywienie krwi: przy wysypkach skórnych wywołanych przez wiatr, których wewnętrzną przyczyną jest niedobór krwi. Leczy choroby malaryczne: w przewlekłych chorobach malarycznych z objawami niedoboru Qi i krwi.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy niedoborze w śledzionie, przy obecności śluzu oraz biegunce. Nie powinno być łączone z cebula, szczypiorkiem i czosnkiem.

Smak
Gorzki, słodki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×