Jin Qian Cao - Lysimachiae, Herba - Tojeść, Ziele

JIN QIAN CAO

Nazwa chińska (pin yin):
Jin Qian Cao

Nazwa łacińska:
Lysimachiae, Herba

Nazwa polska:
Tojeść, Ziele

Cena:0,181zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza diurezę, łagodzi bolesne dysfunkcje oddawania moczu i wydala kamienie: przy różnego rodzaju bolesnych dysfunkcjach oddawania moczu; przy leczeniu kamicy moczowej i przewodów żółciowych. Oczyszcza wilgotne gorąco w wątrobie i pęcherzyku żółciowym: przy żółtaczce i/lub zaczerwienieniu i obrzęku oczu z powodu wilgotnego gorąca. Redukuje toksyczność i rozmiar obrzmienia: przy ukąszeniach przez węże; przy ropniach i urazach.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Duże dawki zioła przyjmowane przez dłuższy czas, mogą powodować zawroty głowy i/lub palpitacje, co może być objawem wyczerpania potasu w organizmie wskutek długotrwałego pobudzania diurezy.

Smak
Słodki, łagodny

Dawkowanie
15 - 60 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×