Mu Li - Ostreae, Concha - Ostryga, Muszla

MU LI

Nazwa chińska (pin yin):
Mu Li

Nazwa łacińska:
Ostreae, Concha

Nazwa polska:
Ostryga, Muszla

Cena:0,229zł/g

Działanie i wskazania
Zakotwicza, stabilizuje i uspokaja Ducha: przy palpitacjach z uczuciem niepokoju i bezsenności. Odżywia Yin i zakotwicza wznoszące się Yang: przy rozdrażnieniu, bezsenności, zawrotach głowy, bólu głowy, szumie w uszach, niewyraźnym widzeniu, złym nastroju i czerwonej lub łatwo czerwieniącej się twarzy z powodu niedoboru Yin ze wznoszącym się Yang. Zapobiega niekontrolowanej utracie płynów: w przypadkach nieustających potów i objawem "parowania" kości lub jako pozostałość chorób gorączkowych z gorąca. Używane jako środek ściągający przy spontanicznym poceniu, nocnym poceniu, nasieniotoku, nocnych polucjach, upławach i krwawieniu macicznym z powodu niedoboru. Zmiękcza stwardnienia i rozprasza guzki: przy różnego rodzaju guzkach w okolicy karku i szyi, np. czyrakach i wolu guzkowatym.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadku wysokiej gorączki w stanach nadmiaru, bez obecności potów. Przedawkowanie może doprowadzić do niestrawności lub naparcia.

Smak
Słony

Dawkowanie
15 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×