MU TONG (CHUAN)

Nazwa chińska (pin yin):
Chuan Mu Tong

Nazwa łacińska:
Clematidis armandii, Caulis

Nazwa polska:
Powojnik Armanda, Łodyga

Cena:0,179zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza diurezę i oczyszcza gorąco serca poprzez jelito cienkie: przy rozdrażnieniu, któremu towarzyszy owrzodzenie jamy ustnej lub języka oraz skąpomocz; przy oczyszczaniu wilgotnego gorąca, które powoduje bolesne dysfunkcje oddawania moczu, obrzęki i syndrom "leg Qi". Pobudza laktację i odblokowuje naczynia krwionośne: przy niedostatecznej laktacji; rzadziej w przypadkach braku miesiączki, bólu i sztywności stawów.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w czasie ciąży oraz przy braku wilgotnego gorąca. Bardzo łatwo uszkadza płyny i powinno być stosowane z najwyższą ostrożnością u pacjentów z najmniejszymi oznakami niedoboru Yin. W żadnym wypadku nie wolno przedawkować, ponieważ może to spowodować ostre uszkodzenie nerek.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×