Qiang Huo - Notopterygii, Rhizoma et Radix

QIANG HUO

Nazwa chińska (pin yin):
Qiang Huo

Nazwa łacińska:
Notopterygii, Rhizoma et Radix

Nazwa polska:
~

Cena:0,840zł/g

Działanie i wskazania
Uwalnia Powierzchnię i rozprasza zimno: przy ataku zewnętrznego zimna, z takimi objawami jak dreszcze, goryczka, ból głowy i bolesność mięśni całego ciała; najczęściej używane gdy równocześnie występują objawy wilgoci: ból stawów, odczucie ciężkości ciała, senność i potyliczne bóle głowy. Odblokowuje zastój powodujący ból, a także łagodzi sam ból: przy bólu z powodu zablokowania przez wiatr, zimno i wilgoć, szczególnie w kończynach górnych i plecach. Kieruje Qi do kanałów Tai Yang i Du Mai: kieruje działanie innych ziół receptury do obszarów wpływu tych kanałów.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru krwi, niedoboru Yin lub niedoboru na Powierzchni. Przedawkowanie może spowodować nudności i wymioty.

Smak
Ostry, gorzki, aromatyczny

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×