Sha Yuan Zi / Sha Yuan / Sha Yuan Ji Li - Astragali, Semen - Traganek, Nasiono

SHA YUAN ZI

Nazwa chińska (pin yin):
Sha Yuan Zi / Sha Yuan / Sha Yuan Ji Li

Nazwa łacińska:
Astragali, Semen

Nazwa polska:
Traganek, Nasiono

Cena:0,315zł/g

Działanie i wskazania
Fortyfikuje Yang i zabezpiecza Esencję: przy objawach niedoboru Yang nerek takich jak ból w dolnej części pleców, szum w uszach, impotencja, przedwczesny wytrysk nasienia, częstomocz, nietrzymanie moczu i upławy. Tonifikuje wątrobę i nerki oraz poprawia widzenie: przy osłabieniu wzroku lub niewyraźnym widzeniu z powodu niedoboru w wątrobie i nerkach.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoboru Yin z oznakami gorąca, nadmiernego popędu płciowego lub trudności z oddawaniem moczu.

Smak
Słodki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×