Shan Yao / Shu Yu - Dioscoreae oppositae, Rhizoma - Pochrzyn chiński, Kłącze

SHAN YAO

Nazwa chińska (pin yin):
Shan Yao / Shu Yu

Nazwa łacińska:
Dioscoreae oppositae, Rhizoma

Nazwa polska:
Pochrzyn chiński, Kłącze

Cena:0,230zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje śledzionę i żołądek: przy niedoborze w śledzionie i żołądku, z takimi objawami jak biegunka, zmęczenie, spontaniczne poty i brak apetytu. Pomnaża Qi płuc i odżywia Yin płuc: w przewlekłym kaszlu lub duszności z powodu niedoboru w płucach. Tonifikuje i stabilizuje nerki: może odżywiać Yin oraz wzmacniać Yang w płucach i nerkach; przy leczeniu wyniszczających chorób z pragnieniem. Wzmacnia zdolność utrzymywania Esencji; przy nasieniotoku, częstomoczu i upławach.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach nadmiaru, zwłaszcza jeśli występuje odczucie pełności wywołane przez wilgoć, zastój lub nagromadzenie.

Smak
Słodki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×