Shi Chang Pu / Chang Pu - Acori graminei (tatarinowii), Rhizoma - Tatarak trawiasty, Kłącze

SHI CHANG PU

Nazwa chińska (pin yin):
Shi Chang Pu / Chang Pu

Nazwa łacińska:
Acori graminei (tatarinowii), Rhizoma

Nazwa polska:
Tatarak trawiasty, Kłącze

Cena:0,290zł/g

Działanie i wskazania
Otwiera Otwory (zmysłów), odparowuje śluz i uspokaja Ducha: w przypadkach, gdy śluz przesłania i blokuje działanie zmysłów, powodując takie objawy jak głuchota, zawroty głowy, słaba pamięć, osłabiona wrażliwość zmysłów, a także ataki padaczkowe lub osłupienie. Harmonizuje środkowy ogrzewacz i przekształca mętną wilgoć: przy odczuciu pełności w klatce piersiowej i nadbrzuszu oraz bólu brzucha z powodu wilgoci blokującej śledzionę i żołądek; przy ataku wiatru, zimna i wilgoci, które powodują bolesne zablokowania; przy leczeniu urazów i owrzodzeń.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Ostrożnie stosować przy niedoborze Yin z oznakami gorąca lub u pacjentów i rozdrażnieniem, silnymi polami, krwawymi wymiotami lub nasieniotokiem.

Smak
Ostry

Dawkowanie
3 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×