Suo Yang - Cynomorii, Herba

SUO YANG

Nazwa chińska (pin yin):
Suo Yang

Nazwa łacińska:
Cynomorii, Herba

Nazwa polska:
~

Cena:0,366zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje nerki i fortyfikuje Yang: przy impotencji wynikającej z niedoboru Yang nerek; przy nasieniotoku i częstomoczu. Odżywia krew, pomnaża Esencję i wzmacnia ścięgna: przy słabości ścięgien, zaburzeniach motoryki ciała lub porażeniu wynikających z niedoboru Esencji i krwi. Nawilża i odblokowuje jelita: przy zaparciach z powodu niedoboru Qi i krwi.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy niedoborze Yin nerek z oznakami gorąca, przy biegunce z powodu niedoboru w śledzionie lub zaparciach z powodu nadmiaru gorąca.

Smak
Słodki

Dawkowanie
4,5 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×