Tian Men Dong / Tian Dong - Asparagi, Radix - Szparag, Korzeń

TIAN MEN DONG

Nazwa chińska (pin yin):
Tian Men Dong / Tian Dong

Nazwa łacińska:
Asparagi, Radix

Nazwa polska:
Szparag, Korzeń

Cena:0,395zł/g

Działanie i wskazania
Odżywia Yin nerek i oczyszcza gorąco płuc: przy niedoborze Yin z oznakami gorąca w górnym ogrzewaczu i suchością ust; przy suchości płuc z suchością ust i obecnością gęstej, trudnej do odkrztuszenia plwociny z pasmami krwi. Nawilża płuca, odżywia nerki i pobudza wytwarzanie płynów: przy niedoborze Yin płuc i nerek, zwłaszcza w przebiegu wyniszczających chorób z pragnieniem oraz suchot z niewysoką gorączką, która pojawia się w godzinach popołudniowych; przy zaparciach z powodu suchości jelit.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach niedoborowego zimna śledziony i żołądka, z brakiem apetytu i biegunką. Przeciwwskazane przy kaszlu wywołanym przez atak zimnego wiatru.

Smak
Słodki, gorzki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×