Wu Wei Zi - Schisandrae, Fructus - Cytryniec chiński, Owoc

WU WEI ZI

Nazwa chińska (pin yin):
Wu Wei Zi

Nazwa łacińska:
Schisandrae, Fructus

Nazwa polska:
Cytryniec chiński, Owoc

Cena:0,595zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza krążenie Qi w płucach i powstrzymuje kaszel: przy chronicznym kaszlu i duszności z powodu niedoboru w płucach; przy jednoczesnym niedoborze w nerkach i płucach. Zapobiega wznoszeniu się Qi płuc, odżywia Yin nerek i powstrzymuje kaszel: przy przewlekłym kaszlu. Tonifikuje nerki, związuje Esencję oraz powstrzymuje biegunkę: przy zmazach nocnych, nasieniotoku, upławach i częstomoczu wynikających z niedoboru w nerkach; przy porannych biegunkach z powodu niedoboru w śledzionie i nerkach. Hamuje pocenie oraz pobudza wytwarzanie płynów: przy nadmiernym poceniu, szczególnie jeśli towarzyszą mu pragnienie lub suchość gardła. Wycisza Ducha i uspokaja serce: przy rozdrażnieniu, palpitacjach, bezsenności oraz gdy sen przerywany jest przez marzenia senne z powodu wyczerpania krwi oraz Yin serca i nerek.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane w przypadkach, gdy niecałkowicie usunięto zablokowanie Powierzchni, przy obecności nadmiarowego gorąca we Wnętrzu, wczesnych stadiach chorób z kaszlem oraz we wczesnych stadiach wysypek skórnych. Sporadycznie może wywoływać zgagę.

Smak
Kwaśny

Dawkowanie
1,5 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×