YIN YANG HUO

Nazwa chińska (pin yin):
Yin Yang Huo / Xian Ling Pi

Nazwa łacińska:
Epimedii, Herba

Nazwa polska:
Epimedium, Ziele

Cena:0,496zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje nerki i fortyfikuje Yang: przy niedoborze Yang nerek, z takimi objawami jak impotencja, nasieniotok, częstomocz, osłabienie pamięci, psychiczna bierność oraz ból dolnej części pleców i kolan z odczuciem zimna w tych okolicach. Usuwa wiatr, wilgoć i zimno: przy bolesnym zablokowaniu przez wiatr, wilgoć i zimno, z takimi objawami jak skurcze lub przykurcze mięśni w dłoniach i stopach, ból stawów i drętwienie kończyn. Wzmacnia zarówno Yin jak i Yang oraz przytłumia wznoszące się Yang wątroby: przy bólu w dolnej części pleców, zawrotach głowy i nieregularnym miesiączkowaniu z powodu niedoboru w wątrobie i nerkach i wynikającym stąd wznoszącym się Yang wątroby.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane u pacjentów z ogniem wynikającym z niedoboru Yin. Nie powinno być przyjmowane w wywarach przez długi czas, ponieważ może uszkodzić Yin. Może powodować zawroty głowy, wymioty, suchość ust, pragnienie i krwawienie z nosa.

Smak
Ostry, słodki

Dawkowanie
6 - 15 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×