YU JIN

Nazwa chińska (pin yin):
Yu Jin

Nazwa łacińska:
Curcumae, Radix (Tuber)

Nazwa polska:
Ostryż (Kurkuma), Korzeń (Bulwa)

Cena:0,239zł/g

Działanie i wskazania
Pobudza krążenie krwi i przełamuje zastój: przy bólach związanych z urazem; przy przewlekłych owrzodzeniach. Pobudza krążenie Qi: przy zastoju Qi wątroby, który powoduje ból w klatce piersiowej, bokach ciała, w brzuchu oraz ból miesiączkowy; przy zastoju Qi wątroby z oznakami gorąca. Oczyszcza kanały serca i ochładza krew: gdy gorący śluz blokuje otwory serca, co daje takie objawy jak niepokój, pobudzenie, napady lub umysłowe pomieszanie. Wspiera pęcherzyk żółciowy i łagodzi żółtaczkę: przy zaburzeniach pęcherzyka żółciowego i żółtaczce.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane przy braku zastoju Qi lub krwi oraz w przypadkach niedoboru Yin z powodu utraty krwi. Ostrożnie stosować w czasie ciąży.

Smak
Ostry, gorzki

Dawkowanie
4,5 - 9 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×