Chuan Lian Zi (Chao) - Toosendan (Melia toosendan), Fructus, Preparata - koncentrat

 CHUAN LIAN ZI (CHAO) - koncentrat (opak. 100 g)

Nazwa chińska (pin yin):
Chuan Lian Zi (Chao)

Nazwa łacińska:
Toosendan (Melia toosendan), Fructus, Preparata

Nazwa polska:
~

Opis
Koncentrat ziołowy w postaci proszku rozpuszczalnego w wodzie, wytwarzany z owoców CHUAN LIAN ZI (Melia toosendan, Fructus) poddanych uprzednio preparowaniu CHAO czyli lekkiemu podprażaniu.
Efektem preparowania jest lepsza przyswajalność / strawność przy zachowaniu podstawowych właściwości.

Koncentrat CHUAN LIAN ZI (CHAO) wytwarzany jest w standardzie GMP (Good Manufacturing Practice), co zapewnia wysoką jakość i czystość oraz pełną kontrolę nad pochodzeniem surowca użytego do produkcji.

Opakowanie zawiera 100 g koncentratu.

Skład
Chuan Lian Zi (Chao) - Toosendan (Melia toosendan), Fructus, Preparata

Działanie i wskazania
Pobudza krążenie Qi i łagodzi ból: przy bólu w bokach ciała i okolicy żeber oraz bólu brzucha i powodu zastoju Qi wątroby lub dysharmonii pomiędzy wątroby a żołądkiem; przy przepuklinie; przy oznakach gorąca. Oczyszcza gorąco, osusza wilgoć, reguluje Qi i łagodzi ból: przy bólu w rejonie nadbrzusza, brzucha, bokach ciała; przy bólu związanym z przepukliną z powodu zastoju Qi wywołanego przez obecność wilgotnego gorąca.
Niszczy pasożyty oraz łagodzi ból: przy zakażeniu pasożytami

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Przeciwwskazane dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Przeciwwskazane w przypadkach zimna wynikającego z niedoboru w śledzionie i żołądku. Przedawkowanie wywołuje nudności, wymioty, biegunkę oraz duszności i arytmię.

Smak
Gorzki

Dawkowanie
zgodnie z zaleceniami terapeuty / zielarza Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, lekarza lub farmaceuty

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia oraz smak na podstawie: Materia Medica TCM.

×