HUANG QI

Nazwa chińska (pin yin):
Huang Qi / Bei Qi

Nazwa łacińska:
Astragali, Radix

Nazwa polska:
Traganek, Korzeń

Cena:0,355zł/g

Działanie i wskazania
Tonifikuje śledzionę i pomnaża Qi: przy niedoborze Qi z brakiem apetytu, zmęczeniem i biegunką. Unosi Qi śledziony i żołądka: w przypadkach wypadania lub opadania narządów, jak np. wypadanie macicy lub odbytu, opadnięcia żołądka; przy krwawieniu macicznym. Wzmacnia Qi ochronną i zabezpiecza Powierzchnię: przy objawach niedoboru na Powierzchni ze spontanicznymi potami, jako zioło stabilizujące ochronną Qi. Wzmacnia Qi płuc: w przypadkach częstych przeziębień lub krótkiego oddechu. Tonifikuje Qi i krew: w przypadkach gorączki połogowej wywołanej przez niedobór Qi i krwi; w rekonwalescencji po masywnej utracie krwi. Pobudza diurezę i zmniejsza obrzęki: przy obrzękach typu niedoborowego. Pobudza wypływ ropy i przyspiesza regenerację tkanek: w przewlekłych owrzodzeniach i niegojących się ranach wynikających z niedoboru, gdzie tworzą się ropiejące i trudne do leczenia zmiany skórne.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia
Nie powinno być podawane w przypadkach nadmiaru na Powierzchni, zastoju Qi, zablokowania przez wilgoć, zastoju pożywienia, niedoboru Yin z oznakami gorąca, zmian skórnych w ich wczesnych stadiach oraz w przypadkach toksycznego gorąca.

Smak
Słodki

Dawkowanie
9 - 30 g

Powyższe opisy zawierają określenia używane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (Traditional Chinese Medicine - TCM), w związku z tym, dla osób bez dostatecznej wiedzy z zakresu TCM mogą być niezrozumiałe. Powyższe informacje nie mogą być traktowane jako jedyne źródło wiedzy na temat opisanego zioła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z terapeutą / zielarzem TCM, lekarzem lub farmaceutą. Nazwy chińskie (pin yin), łacińskie i polskie na podstawie: TCM Wiki, American Dragon, Wikipedia. Działanie i wskazania, przeciwwskazania i ostrzeżenia, smak oraz dawkowanie na podstawie: Materia Medica TCM.

×